- Az épített környezetben található díszítéseken végzett restaurálások, rekonstrukciók
- Stukkómárvány restaurálások
- Díszműüveg restaurálások
- Festményrestaurálások
Az épített környezetben található díszítéseken végzett restaurálások, rekonstrukciók
- 2013-2014
- Kecskemét, Városháza díszterem:
a díszítőfestés és a Székely Bertalan falfestményeinek restaurálása
Székely Bertalan hat falfestménye restaurálásra került. A díszterem díszítőfestésének helyreállítása restaurátori módszerekkel történt. - 2009-2014
- Budavári Nagyboldogasszony / Mátyás templom, Budapest:
a figurális falképek és a teljes díszítőfestés restaurálásaAz Aranyokker Restaurátor Bt. 2009 és 2014 között újította fel a templom teljes belső festését. Restaurálásra kerültek Lotz Károly, Székely Bertalan és Patay László művészi falképei, 660 m2 összfelületen. Schulek Frigyes és Székely Bertalan által tervezett, 11000 m2-nyi díszítőfestés és aranyozás túlnyomó része restaurátori módszerekkel lett felújítva, a jelentősen sérült, - illetve megsemmisült területeken rekonstrukciós díszítőfestés és aranyozás készült. Restaurálásra kerültek továbbá a fából készült díszes oltárok és a neves festők által készített táblaképek is.
- 2008-2009
- Dorottya-ház - Hauszmann csarnok, Budapest:
díszítőfestés rekonstrukciójaA kutatóablakokban feltárt festékmaradványok és a fővárosban a Hauszmann csarnok keletkezésének idejében készült analógiák figyelembevételével történt a rekonstrukciós díszítőfestés.
- 2006-2009
- Keleti pályaudvar, Budapest:
A Lotz-teremben 1900 m2 felület díszítőfestésének és aranyozásának rekonstrukciója, valamint a stukkómárvány oszlopok restaurálása 60 000 lap aranyfüst-lemez felhasználásával megújult a csarnok díszítőfestése a már 2004-ben restaurált kilenc falfestmény környezetében.
- 2005
- Győri zsinagóga:
díszítőfestés rekonstrukciója, restaurálásaA XIX. században épült zsinagóga a XX. század második felében használaton kívül állt. Ez idő alatt a belső díszítőfestése jelentős károsodásokat szenvedett. A 2005–2006 évben történt felújítás során az Aranyokker Bt. restaurátorai elvégezték a kupola, az oldalfalak, a karzataljak rekonstrukciós festését. Az előcsarnok mennyezetének és a karzataljak egyes részeinek átvételi állapota alapján lehetőség nyílt e területek restaurátori módszerekkel történő helyreállítására.
- 2005
- Szegedi pályaudvar
Kacziány Ödön mennyezeti festményének restaurálása, díszítőfestés rekonstrukcióA vasútállomás teljes körű felújítása során a volt resti mennyezetén egy festmény keltette fel az érdeklődést. A teljesen elsötétedett alkotásról a restaurálás során kiderült, hogy Kacziány Ödön (1852–1933) festőművész 1902-ben készült „Bacchans Lakoma” című pannója. Szakszerű restaurálás után a festmény eredeti helyére került vissza. A MÁV Zrt. példaértékű törekvése kapcsán lehetőség nyílt a volt resti mennyezeti díszítőfestése egy részletének rekonstrukciós helyreállítására archív dokumentumok alapján.
- 2004
- Magyar Tudományos Akadémia székháza, Budapest:
díszterem XIX. századi díszítőfestésének restaurálása2004-ben elkezdődött a Magyar Tudományos Akadémia dísztermének felújítása. Tárgyévben az északi karzatszakasz XIX. századi díszítőfestésének restaurálása készült el.
- 2004
- Keleti pályaudvar, Budapest:
Lotz Károly és Than Mór falfestmények restaurálásaA 200 m2 összfelületű falfestményegyüttes alkotói Than Mór és Lotz Károly voltak, a képek keletkezési ideje 1884. A második világháborúban, Budapest ostroma során a falképek súlyos károsodásokat szenvedtek. Az ötvenes években a képeket restaurálták. Az akkori felújítás bizonyos részleteit jelen felújítás is megőrizte. A restaurálás jelentősen hozzájárult az Európában is egyedülálló pályaudvari csarnok eredeti megjelenésének helyreállításához.
- 2001-2003
- Szent István Bazilika, Budapest:
négy kis kupola és a koronázópárkány díszítőfestése2001–2003 között került sor az épület négy kiskupolájának és a templomtér oldalfalainak restaurálására. A kiskupolákban és a koronázópárkányon 2000 m² XIX. századi díszítőfestés rekonstrukciója, restaurálása történt.
- 2001
- Fővárosi Operettszínház:
rekonstrukciós munkák - 2001
- Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, volt Wenckheim palota:
palotaszint díszítőfestésKivitelezésre került az arany- és ezüstszalon, a központi fogadó, a kis és nagy táncterem, a tükörfolyosó és a zenekari karzat díszítőfestésének és parapetjeinek restaurálása.
- 2000
- Madách Imre Gimnázium, Budapest:
Stetka Gyula mozaikjainak restaurálásaA műalkotások restaurálásakor a konzerváláson és tisztításon kívül az esztétikai helyreállítás során az elhullott és tönkrement mozaikszemek az eredeti anyaghasználatnak megfelelően lettek pótolva, illetve cserélve.
- 2000
- Gödöllői Királyi Kastély:
díszítőfestett falburkolat restaurálása - 1999-2000
2002 - Szent Mihály templom, Budapest:
barokk freskó és díszítőfestés feltárás és restaurálás részmunkákAz egyszínű falfestés alól a feltárást követően a barokk kori freskó teljeskörű restaurálása.
- 1999
2002-2006 - Kazinczy utcai zsinagóga, Budapest:
díszítőfestés rekonstrukciójaMegadott tervek alapján elkészült a zsinagóga belső díszítőfestésének és aranyozásának rekonstrukciója mintegy 2000 m2 felületen.
- 1998
- Miniszterelnöki Hivatal szolgálati lakások:
díszítőfestésA lakások falfelületeinek egyedi tervezésű színvilágú és kialakítású díszítőfestése.
- 1998
- Központi Papnevelő Intézet, Budapest:
lépcsőházi díszítőfestés
A lépcsőházban lévő valódi márvány tagozatok megjelenésének megfelelő ecsetmárvány utánzatú festés készült.
- 1997
1999 - Lórév: Ikonosztáz
festmények restaurálása, valamint ecsetmátvány felületek rekonstrukciója - 1993
- Brüsszeli Magyar Misszió:
belső díszítések rekonstrukciója - 1993
- Uránia Filmszínház, Budapest:
díszítőfestés felújításaDíszítőfestés helyreállítása restaurátori módszerekkel, gipszszobrászati és díszítőfestési rekonstrukciók.
- 1993
- Szt. Flórián templom, Budapest:
díszítőfestés és Medveczky Jenő falképek restaurálása - 1993
- Nyírkarász: Ikonosztáz
ecsetmárvány felületek rekonstrukciója - 1991
- Saxlehner palota, Budapest:
Lotz Károly freskók restaurálása
Stukkómárvány restaurálások
- 2006, 2008
- Keleti pályaudvar, Budapest:
Lotz-terem stukkómárvány oszlopok restaurálása - 2004-2005
- Jászberényi főplébánia-templom
műmárvány főoltárának és falfestésének restaurálása
2004–2005-ben készült a főoltár, az oltárasztal és a főoltár retablójának restaurálása, valamint a szentélyapszis eredeti, 1780-as festésének feltárása és helyreállítása. - 2001,
2002-2003 - Szent István Bazilika, Budapest:
a koronázópárkány és az alatta lévő stukkómárvány burkolatok restaurálása
Az oldalfalakat burkoló, Antonio Detoma stukkátór által kivitelezett, több mint száz éves, 16 féle mintázatú és színű stukkómárvány 5500 m²-t tesz ki.
E felületek a felújítás kezdetéig rendkívül rossz állapotba kerültek, igényes restaurálásuk komoly szakmai kihívást jelentett. - 2000
- Gödöllői Királyi Kastély:
Az oratórium stukkómárvány házi-oltárának restaurálása. - 1999
- Kazinczy utcai zsinagóga, Budapest:
stukkómárvány tóraszekrény restaurálása
A műmárvány felület feltárása a megsárgult, többrétegű lakkréteg alól, majd a megtisztított eredeti stukkómárvány helyreállítása restaurátori módszerekkel. - 1996
- Gödöllői Királyi Kastély:
díszterem stukkómárvány burkolatának restaurálási, fényezési befejező munkái
Díszműüveg restaurálások
- 2008-2011
- Pesti Hazai Első Takarékpénztár (tőzsdepalota), Budapest:
Róth Miksa ólmozott üvegablakok restaurálása, Luxfer prizmák restaurálása, rekonstrukciója - 2008-2009
- Dorottya-ház, Budapest:
Róth Miksa ólmozott üvegablakok restaurálása és az egykori pénztárcsarnok felülvilágítóinak rekonstrukciója
76 darab Róth Miksa által tervezett üvegmező restaurálása és rekonstrukciója történt. Az egykori pénztárcsarnok felülvilágítóinak rekonstrukciójának koncepciója egy múzeumi színezett nyomat alapján készült. - 1998
- Miniszterelnöki Hivatal
Sszolgálati lakások: díszműüveg térelválasztók
Különleges üvegekből egyedi tervezésű vázszerkezetbe készültek a díszműüveg térelválasztó elemek. - 1997
- Kőrösfői-Kriesch Aladár üvegablak restaurálás
- 1991
- Konzumbank, Budapest, Nyugati tér:
mennyezeti üvegkompozíció
Megadott tervek alapján elkészült a bank központi terének 110 m2-es felülvilágító díszműüveg ablaka. - 1989
- Saxlehner palota, Budapest:
díszműüveg restaurálás - 1989
- Képzőművészeti Egyetem, Budapest, Andrássy út 69-71.:
beltéri díszablakok - 1983
- Iposz székház, Budapest, Wesselényi utca:
Szt. Lukács üvegablak rekonstrukció
Festményrestaurálások
A festményrestaurálás területén a XVII–XX. századot átölelően jelentős alkotók műveit restauráltuk:
August Querfurt, Nino Costa, Lotz Károly, Mednyánszky László, Paál László, Giorgio Morandi, Rippl Rónai József, Glatz Oszkár, Kernstok Károly, Aba Novák Vilmos, Derkovits Gyula, id. Vastagh György, Szőnyi István, Perllott Csaba Vilmos, Nagy Oszkár, Orlai Petrich Soma, Gulácsy Lajos, Czóbel Béla, Bernáth Aurél